Hlavní stránka Články a poznámky
Články, poznámky a jiné texty


Reakce na článek "Silvestr a Boží slovo"

Email Tisk PDF

Reakce na článek „Silvestr a Boží slovo“ v Evangelickém týdeníku Kostnické jiskry 1/2006

 

V prvním letošním čísle ET-KJ kritizoval Pavel Mareš zvyk, při němž si křesťané na přelomu roku rozebírají lístečky s biblickými verši. Vadí mu „cupování“ bible na veršíčky a jejich vydávání za aktuální Boží vzkaz. Podle něj se jedná o „pusté kejklířství“. Nemá tak úplně pravdu.

Žiji v evangelickém sboru, kde se už po řadu let kartičky s verši rozdílejí při silvestrovských a novoročních bohoslužbách. Nikomu nevadí, že tyto svátky nemají křesťanský původ. Vždyť ani svatba či pohřeb nejsou výlučně křesťanské a přesto je konáme po křesťansku. Vděčíme za to moci Ducha svatého, jež nám umožňuje obyčejné občanské události pojmout křesťansky, tj. spojit je s dobrou zprávou o Boží blízkosti. Kus téhle zprávy přinášejí i ony vyňaté biblické verše.

Aktualizováno Úterý, 02 Listopad 2010 20:30 Celý článek...
 

Dopis redakci ČB

Email Tisk PDF

Dopis redakci Českého bratra

Vážení redaktoři!

Další neslušná fotografie, zarazil jsem se nad stranou 10 v Českém bratru 17/2005. Už druhá během krátké doby. A to ta minulá vyšla dokonce na titulní straně ČB 15/2004. Uznávám, že redakce za jejich obsah nemůže, nicméně je nechává tisknout. Fotografie zachycují ordinační slavnost: faráři v talárech stojí kolem klečícího ordinovaného a podle starobylého vzoru se za něj modlí s napřaženou rukou. Na obrázcích marně pátráte po někom bez taláru. Proto ty fotky považuji za neslušné. Nesluší se totiž v evangelické církvi, aby klíčový okamžik ordinace pro sebe uchvátili sami ordinovaní. (Abych byl spravedlivý - některé postavy otočené zády by snad mohly být „v civilu", ale i tak by jich v té tlačenici bylo málo.)

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Leden 2008 22:24 Celý článek...
 


Strana 5 z 5

Kontakt

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Zábřehu
U Vodárny 545/2
789 01  Zábřeh

E-mail: zabreh(a)evangnet.cz

IČO: 449 40 068
Číslo účtu: 190007747/0300

více ...

O www

V záhlaví stránky jsou použity elektronické obdoby grafických koncovek z Evangelického zpěvníku vydaného Synodní radou ČCE, Baden, 1979. Autorem původních předloh je Jaroslav Šváb.

Copyright © 2013 FS ČCE Zábřeh | webmaster: Mgr. Filip Matějka