Hlavní stránka

Akt a místo smíření katolických a českobratrských křesťanů v Zábřehu

Připomínka letošního 100letého výročí návratu prvních reemigrantů „do země otců“ doznala 28. října v Zábřehu skutečně zajímavého a snad i pro historii zaznamenání hodného završení. Při nově vybudované cyklostezce vedené přes pozemky potomků reemigrantů proběhla „bohoslužba smíření“, při které zábřežský katolický děkan P. Radek Maláč a evangelický farář Vlastislav Stejskal vzájemně vyslovili lítost nad pronásledováním evangelíků v pobělohorské době, odpuštění a víru v budoucí společnou křesťanskou spolupráci v zábřežském regionu. Stvrzením tohoto setkání se stala výsadba lípy, která bude tuto událost připomínat. Vše se odehrálo za přítomnosti zábřežského starosty Františka Johna.

Příští rok bude pod architektonickým dohledem „místo smíření“ dobudováno jako odpočivadlo při cyklostezce a bude osazeno vhodnou skulpturou připomínající historické okolnosti důvodu jeho vzniku.

Smíření Smireni Zbr IMG 20231029 213023

Aktualizováno Úterý, 07 Listopad 2023 16:47