Hlavní stránka

Zahájení Dnů evropského dědictví 04.09.2020

Fotografie - zahájení Dnů evropského dědictvíV pátek 4. září 2020 se v našem evangelickém sborovém domě v ulici U Vodárny uskutečnilo slavnostní zahájení Dnů evropského dědictví v našem městě. Programem se stalo Veřejné čtení z Komenského Rozpravy o nápravě věcí lidských s doprovodem Smíšeného pěveckého sboru Carmen Zábřeh, pod vedením MgA. Mgr. Karola Ozovského. Sbor Carmen si pro tuto příležitost připravil mimo státní hymny také zhudebněné žalmy zábřežského rodáka Jiřího Strejce, překladatele žaltáře Bible kralické, a také písně z Komenského Amsterdamského kancionálu v úpravách Petra Ebena, Ladislava Moravetze a dalších. Při čtení se střídaly zábřežské osobnosti:

• Ing. Mgr. František Srovnal - první porevoluční starosta města Zábřeh
  • RNDr. Mgr. František John, Ph.D. starosta města Zábřeh
  • P. Mgr. Ing. Radek Maláč - římskokatolický farář a děkan v Zábřeze
  • Josef Klimek - místostarosta města Zábřeh
  • Mgr. Martin Paclík - ředitel zábřežského gymnázia
  • Bc. Tereza Tillová - statutární zastupce Hníza - mateřského a rodinného centra
  • Mgr. Vlastislav Stejskal - evangelický farář v Zábřeze

Několik fotografií, odkazy na texty a program: https://sites.google.com/view/ehd2020-zabreh/

Aktualizováno Sobota, 17 Říjen 2020 19:43